Zasady bezpiecznego plażowania

maj 19, 2022
Joanna Malska

4 ŻELAZNE ZASADY PLAŻOWANIA W BARCELONIE

Wybierasz się w tym sezonie do stolicy Katalonii? Prócz zwiedzania planujesz korzystać z uroków barcelońskich plaż? Mamy dla Ciebie krótki niezbędnik/poradnik – jak spędzać bezpiecznie czas, co warto robić, a czego lepiej się wystrzegać.

Od kilku tygodni w Barcelonie zauważalnie wzrosła liczba turystów. Pogoda również znacząco się poprawiła i zapowiada się, że temperatury pozostaną już sprzyjające plażowaniu. No i to barcelońskie słońce…. ☀️❤

1. Na to właśnie słońce należy bardzo uważać, bo bywa „zdradliwe”. Używaj kremu z wysokim filtrem (zalecamy 50 SPF) nawet gdy przyszedłeś na plaże tylko na chwilę. Ekspozycja skóry na takie słońce bez aplikacji odpowiedniego kremu to świadome narażanie się na udar słoneczny i oparzenie!

2. Jeśli przychodzisz na plażę sam – pilnuj swoich wartościowych rzeczy, a najlepiej ogranicz ich ilość do niezbędnego minimum.Korzystaj, wypoczywaj, ale bądź czujny. Kradzieże w miejscach pełnych turystów niestety się zdarzają.

3. „Fresh cold mohito!” Zapewne mnóstwo razy usłyszysz takie zachęty od plażowych „kelnerów”. Odradzamy! Nie jest znane pochodzenie ani sposób przechowywania trunków, które oferują. Mówi się, że ich magazynem są kanały…. Lepiej skoczyć do pobliskiego sklepu lub zakupić coś w barze przy plaży. Wyjdzie Ci to na zdrowie!

4. Na barcelońskich plażach od lipca 2022 r. ma zostać wprowadzony zakaz palenia. Dostosuj się jeśli nie chcesz, by Twoją pamiątką z wakacji był mandat. Milej też jest plażować bez unoszącego się dookoła dymu papierosowego. Pograj w siatę, pójdź popływać. To też wyjdzie Ci na zdrowie! 🤩

MIŁEGO PLAŻOWANIA! 🙂


%d bloggers like this: