Lotnisko Barcelona Reus

To trzecie z lotnisk Barcelony. Rocznie obsługuje około 1mln pasażerów przy 35mln na lotnisku El Prat. Poza okresem wakacyjnym ląduje tutaj 1 samolot dziennie. Utrzymuje się głównie z lotów czarterowych w sezonie jednak obsługuje także tanie linie lotnicze jak choćby Ryanair. Od kwietnia 2019 roku dostępne jest połączenie z Gdańskiem.

Lotnisko Reus leży nieopodal starożytnej Tarragony, założonej przez Rzymian. Oddalone od niej jest o nieco ponad 10 km. Tarragona to malownicze miasto w której można cofnąć się w czasie do imperium rzymskiego. Znajdziemy tutaj pozostałości fortyfikacji, starożytny teatr, cyrk, liczne place i oczywiście gotycką katedrę Tarragony.

Bliskość wybrzeża Costa Dorada, gdzie znajdziemy liczne, dobrze rozwinięte nadmorskie kurorty to największy atut położenia lotniska Reus. W sąsiednim mieście znajduje się słynny kurort Salou, w którym to mieści się Port Aventura. To park rozrywki. Największy w tej części Europy z najszybszymi i najdłuższymi kolejkami górskimi typu rollercoaster w Europie.

Dojazd do Barcelony

Reus znajduje się ponad 100 km od centrum Barcelony. Istnieje kilka możliwości transportu m.in. połączenie autobusowe, dojazd do miasta Tarragona i transport kolejowy, wynajem auta lub taxi. Z naszą firmą dojadą Państwo pod wskazany adres w Barcelonie bez konieczności przesiadek, poszukiwania przystanków, zakupu biletów czy szukania adresu. Zapewniamy transport w konkurencyjnych cenach pomiędzy środkami transportu miejskiego a taxi. Koszt dojazdu od 25€ od osoby pod sam adres.

 

Polecamy transport z lotniska Reus do:
Barcelony