Sitges

Sitges jest malowniczym miastem znajdującym się w południowej części porowincji Barcelona, 40 km od centrum stolicy Katalonii. Jest to malownicze miasteczko, które jest początkiem południowego wybrzeża Katalonii – Costa Dorada. Miejscowość jest znanym kurortem wakacyjnym, ale i prestiżową sypialnią Barcelony. To właśnie w Sitges i Castetelldefels znajdują się najdroższe posiadlości w całej okolicy. Co trzeci mieszkaniec Sitges to obcokrajowiec, stanowią oni aż 35% populacji całego miasta, które liczy około 27 tysięcy mieszkańców. Swoimi początkami Sitges sięga czasów rzymskich o czym świadczą klimatyczne wąskie uliczki i cudowna architektura. Liczne knajpki bary i nadmorskie restauracje przyciągają turysów z całego świata. W Sitges odbywa się słynny karnawał organizowany od ponad stu lat, który zawsze rozpoczyna się w tłusty czwartek. Ponadto Sites jest organizatorem międzynarodowego festiwalu filmów grozy i fantasy, który odbywa się tutaj każdego roku w październiku. Wspaniały klimat tego miejsca wraz z przepięknymi widokami powodują, że miasto odwiedzane jest przez wielu turystów z całego świata. Jednymi z atrakcji są XVII-wieczny kościół świętego Bartłomieja i świętej Tekli wraz z barokowymi ołtarzami, mieszczący się nad samym morzem. Następnie ratusz miejski w stylu secesyjnym. Radosny hiszpański klimat oraz tolerancyjna postawa mieszkańców powodują, że takie miasta jak Sitges stają się celami wakacyjnych wizyt. Dla wielu turystów najwygodniejszym i najszybszym sposobem dotarcia do Hiszpanii jest samolot. Do najczęściej wybieranych portów lotniczych należy El Prat. Jest to jedno z największych lotnisk w kraju. Decydując się na przyjazd do miasta znajdującego się na wybrzeżu Costa Dorada, należy poczynić kroki organizacyjne, aby całość podróży przebiegła w miłej atmosferze. Warto więc na etapie planowania wyjazdu zastanowić się, jak dojechać z lotniska El Prat do miejscowości Sitges.

Transport z lotniska El Prat do Sitges

Lotnisko El Prat obsługiwane jest przez wiele różnych gałęzi transportu. Teren, na którym znajduje się port lotniczy, zajmuje niezwykle dużą przestrzeń, dlatego rodzaj i sposób dojazdu jest zmienny w zależności od miejsca docelowego. Dojazd z lotniska El Prat do Sitges to prywatne transporty, taxi, autobusy oraz pociągi z samej Barcelony. Są to popularne formy przewozu, a w związku z tym niezwykle wręcz przepełnione turystami, którzy tłumnie przyjeżdżają na wakacje. Dodatkowym utrudnieniem jest rozkład jazdy, który niekoniecznie musi pasować do naszego przylotu, a opóźnienie może powodować bardzo długie oczekiwanie na następny transport. Ze względu na to, że port lotniczy El Prat oddalony jest od Sitges o 30 kilometrów, w grę bardzo często wchodzą też przesiadki, które same w sobie mogą być bardzo problematyczne. Sitges znajduje się na południe od lotniska natomiast dworzec kolejowy zlokalizowany jest w Barcelonie, która leży na półnoć od lotnisa El Prat. Dlatego w pierwszej kolejności musimy dostać się do Barcelony a następnie złapać pociąg jadący do Sitges. Jest to dość problematyczne i powoduje niepotrzeby stres na samym początku wakacji. Natężenie podróżujących oraz tłok to perfekcyjna szansa dla złodziei. Profesjonaliści działający w grupach są zmorą Barcelony. Grupy, które od lat zajmują się okradaniem turtystów są mistrzami w fachu, a tłoczny autobus czy pociąg to idealne warunki do działania. Sama jazda również nie należy do komfortowych. Nie warto zaczynać wakacji od zmęczenia i nieporzebnego stresu. Innym sposobem na transfer z lotniska Barcelona do Sitges są prywatni, lokalni przewoźnicy. Nie ma gwarancji, że komunikatywność z kierowcą pozwoli nam dokładnie potwierdzić cel podróży, co więcej, nieścisłości językowe mogą wprowadzić w błąd i niepoprawne działanie. Oprócz tego ceny tego rodzaju transportu zwykle są znacznie zawyżone. Przyjezdni, którzy nie orientują się w kwotach, to doskonała okazja dla wielu firm na zarobek. Przy tak dużej odległości inne sposoby i metody transportu z lotniska El Prat do Sitges są nieopłacalne. Rozwiązaniem tej sytuacji są usługi oferowane przez naszą firmę Transport-Barcelona. Gwarantujemy bezpieczną i wygodną podróż do miejsca Państwa wymarzonych wakacji, bez przeszkód, niebezpieczeństw i zagrożeń, które mogą pojawić się na każdym wyjeździe.

Najwygodniejsza forma podróżowania z Transport-Barcelona

Dojazd z lotniska Barcelona El Prat do Sitges to jedna z form działalności, którą oferuje nasza firma Transport-Barcelona. Jest to wygodna i sprawdzona metoda podróżowania, gdyż mogą ją Państwo zaplanować odpowiednio wcześniej i przygotować się doskonale do wyjazdu. Jedyna czynność obejmująca tę organizację to wypełnienie krótkiego formularza, aby zarezerwować termin transportu. Muszą Państwo podać w nim jedynie niezbędne dane, które pomogą nam w przygotowaniu idealnego pojazdu do Waszych wymagań. Do tych informacji należą dane osobowe, kontaktowe, numer lotu, data i godzina odlotu lub przylotu, liczba podróżujących oraz inne uwagi dodatkowe, jak na przykład przewożenie sprzętu sportowego. Podanie wszystkich tych informacji pozwoli nam dostosować się do Państwa oczekiwań i tym samym zagwarantować idealnie komfortową i satysfakcjonującą podróż. Po potwierdzeniu rezerwacji zostanie Państwu przypisany jeden z naszych kierowców. Dzień przed planowanym przylotem lub odlotem wyślemy wiadomość z danymi kontaktowymi przewoźnika oraz dokładną godziną i konkretnym miejscem spotkania. W razie jakichkolwiek problemów lub napotkanych trudności w każdej chwili kierowca będzie mógł Państwu pomóc. Korzystając z naszej oferty, mają Państwo pewność, że dojadą we wskazane miejsce szybko i sprawnie, bez przesiadek, czekania na transport i ewentualnych opóźnień. Najważniejszym aspektem jest bezpieczeństwo. Nie będą Państwo narażeni na żadne zagrożenia i nieprzyjemne sytuacje, a przejazd całej trasy odbędzie się w miłej i przyjaznej atmosferze z niesamowitym komfortem jazdy. Gwarancja tak przebytego dojazdu z (lub do) Sitges zaowocuje dobrym nastrojem, pozytywnym nastawieniem, doskonałym humorem i relaksującą podróżą oraz pełnią sił, by rozpocząć wakacyjną przygodę w tak pięknym i zniewalającym miejscu na mapie Hiszpanii.

transport do barcelony

Dlaczego warto wybrać naszą ofertę

  1. Mamy atrakcyjnie niskie ceny odpowiadające jakości i standardowi proponowanych przez nas usług. Komfort i wygoda jazdy nie mają sobie równych wśród innych środków komunikacji.
  2. Polscy kierowcy, którzy służą pomocą, radą i pogawędką, chętnie podzielą się swoją wiedzą i opowiedzą o miejscach wartych zobaczenia.
  3. Oszczędność cennego wakacyjnego czasu – przesiadki, dojazdy i oczekiwanie na opóźnione kursy generują duże straty.
  4. Gwarantujemy dowiezienie pod dokładnie wskazany adres. Nie muszą się Państwo martwić o ewentualne przesiadki i kolejne środki transportu.
  5. Nie ma zagrożenia wynikającego z turystycznej natury miejsca, w tym naciągaczy i złodziei wykorzystujących chwilową nieuwagę podróżnych, tłoku i wielu innych bodźców działających podczas przeprawy.
  6. W Państwa podróży liczy się czas – nie musicie oczekiwać przyjazdu pociągu czy autobusu oraz czekać na kolejny kurs w razie Państwa spóźnienia lub całkowitego opóźnienia pojazdu.
  7. Nie spotkacie się z barierą komunikacyjną, która może wpłynąć na niezrozumienie i błędny odczyt, a w konsekwencji doprowadzić do nieprawidłowego wskazania miejsca docelowego podróży.

Z Transport-Barcelona mogą Państwo rozpocząć swoje długo wyczekiwane wakacje bezpiecznie, wygodnie i bez problemów. Nic nie psuje urlopu bardziej niż nieoczekiwane zdarzenia losowe, których wolelibyśmy uniknąć. Na niektóre z nich nikt nie ma wpływu, lecz na te, które mogą być wyeliminowane, działa oferta naszej firmy. Dzięki temu mogą Państwo spokojnie przygotować się do udanego świętowania czasu wolnego, niezapomnianych przeżyć i celebrowania chwil spędzonych w tak pięknym miejscu jak Sitges. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i skorzystania z usług Transport-Barcelona, aby podarować sobie udany start wakacji lub zrelaksować się i wspaniale uwieńczyć ich końcówkę.

Polecamy również transport z lotniska El Prat do:
Barcelony
Costa Brava
Costa Dorada
Callela
Malgrat de Mar
Salou
Santa Susanna

– Lloret de Mar