Montserrat to nietypowy masyw górski położony około 60 km na północny-zachód od Barcelony. Mieści się tam Klasztor założony przez Benedyktynów. Miejsce święte i historyczne z reliktem Czarnej Madonny, do której przybywają pielgrzymi z całego świata. Więcej informacji można znaleźć w naszym artykule Montserrat – Przecięta Góra.

Oferujemy Państwu możliwość transportu do Klasztoru. Według nas podczas kilkudniowego pobytu w Barcelonie jest to miejsce, którego nie można pominąć. Koszt takiego transportu to 35€ od osoby. W cenie odbiór spod wskazanego przez Państwa adresu, 2,5 godzinny pobyt na miejscu (+30€ za każdą kolejną godzinę pobytu, łącznie od grupy) i powrót w dowolne, wskazane przez Państwa miejsce w Barcelonie. Dodatkową atrakcją jest wjazd i zjazd z góry dwoma trasami. Dzięki temu podziwiają Państwo dwie różne perspektywy Katalonii. Alternatywna kolejka ma jedynie jedną trasę pod klasztor. Dodatkowo trzeba wziąć pod uwagę przesiadki z pociągu na kolej. Z naszą firmą transport do Montserrat w cenie 35€ od osoby to podobna cena co pociąg plus kolejka z Barcelony. Wycieczka w tej cenie może się odbyć przy minimum 5 osobach. Przy mniejszej ilości osób koszt to 170€ łącznie za 1-4 osoby. Jeśli są Państwo mniejszą grupą istnieje możliwość dołączenia do innych osób, aby zmniejszyć koszty. Zadzwoń, napisz do nas lub wypełnij formularz rezerwacyjny.

Klasztor Montserrat

Wielu turystów przybywających do Barcelony odwiedza konkretne miejsca oraz zabytki. Również te nieco oddalone od centrum miasta. Przykładem może być Klasztor Montserrat, który został założony przez benedyktynów i znajduje się około 60 km od centrum stolicy Katalonii. Jest on uznawany za miejsce święte, między innymi ze względu na obecność reliktu Czarnej Madonny. Przybywają do niego turyści z całego świata, dlatego tak ważny jest odpowiedni transport do Klasztoru Montserrat. Nazwa ta oznacza w tłumaczeniu na język polski „przeciętą górę”. Pasmo zostało zbudowane ze zlepienia piaskowców oraz wapieni, a określenie ma swoje konkretne uzasadnienie. Legenda głosi, że anioły pocięły górę złotymi piłami, by uzyskać schronienie właśnie dla reliktu Czarnej Madonny. Turyści wokół samego obiektu mają do dyspozycji kilka ścieżek widokowych. Ich długość oraz poziom zaawansowania są zróżnicowane, dlatego z pewnością każdy będzie mógł wybrać odpowiednią dla siebie trasę. Aktualne budynki Montserrat pochodzą z przełomu XIX i XX wieku, jednak sam Klasztor powstał w 1025 roku i w międzyczasie został doszczętnie zniszczony. Stało się tak podczas inwazji wojsk napoleońskich. Jedną z największych atrakcji tego miejsca jest obecnie najdłużej na świecie funkcjonujący chór gregoriański, składający się z pięćdziesięciu chłopców. Występują oni od poniedziałku do piątku, a także w niedzielę. Z całą pewnością warto skorzystać z możliwości odwiedzenia tego Klasztoru. Zapewnienie właściwego transportu również nie będzie żadnym problemem. Oferta naszej wycieczki obejmuje zwiedzanie klasztoru i obiektów znajdujących się w jego pobliżu. W przypadku, gdyby byli Państwo zainteresowani wybraniem się w trasy górskie, warto zarezerwować sobie znacznie więcej czasu.

malgrat de mar bus transport

Wycieczka dopasowana do każdego turysty

Urlopowicz, który chce dostać się w wyznaczone miejsce, powinien skorzystać z najbardziej racjonalnych środków transportu. Takich, które zapewniają odpowiedni stosunek ceny do jakości, gdyż szybko i bezpiecznie dostarczą pasażerów pod wskazany adres. Dlatego na przykład dojazd z Barcelony do Klasztoru Montserrat warto zaplanować z firmą Transport-Barcelona. Cena przejazdu wynosi 35 euro od osoby, a wliczony jest w nią transport w obie strony oraz dwugodzinny pobyt na miejscu. Warto dodać, że każdy pasażer zostanie odwieziony pod ściśle wskazany adres, dlatego na żadnym etapie nie musi korzystać z innych środków transportu. Jest to duże ułatwienie, dzięki któremu można wygospodarować dodatkowy czas na zwiedzanie innych atrakcji Barcelony. Sama podróż może się jednak odbyć przy obecności minimum pięciu osób. W przeciwnym wypadku koszt wzrośnie do 170 euro. Warto wziąć pod uwagę te uwarunkowania i być może dołączyć do innej, mniejszej grupy. W ten sposób wszystkie osoby zyskują korzyść w postaci wyraźnie niższej ceny przejazdu. Wszyscy zainteresowani turyści mają możliwość kontaktu z przewoźnikiem, aby dowiedzieć się o szczegółach takiej wycieczki. Ci, którzy są już zdecydowani, mogą z kolei zarezerwować wybrany termin za pomocą formularza. Warto wybrać się w to magiczne i niepowtarzalne miejsce, ponieważ z pewnością zachwyci ono niejedną osobę. Polscy kierowcy udzielą także przydatnych informacji logistycznych, które wpłyną na prawidłowy przebieg wyprawy.