Tossa de Mar

Tossa de Mar to niewątliwie jedna z najpięksniejszych miejscowości nadmorskich w całej Hiszpanii. Jest malowniczym miastem znajdującym się około 90 km na północ od Barcelony na w prowincji Girona, na słynnym wybrzeżu Costa Brava. Miejscowość jest znanym kurortem oraz uzdrowiskiem. Na stałe mieszka tutaj ponad 5 tysięcy osób, jednak w sezonie letnim wraz z turystami oraz z przyjednymi na jednodniowe wycieczki liczba ta rośnie kilkukrotnie. Każdy turysta odwiedzający północne wybrzeże Karalonii musi wstąpić tu choć na chwilę. Miasto przyciąga swą średniowieczną zabudową ze słynnym zamkiem wybudowanym w XIII wieku górującym nad starym miastem Tossa de Mar. Ówcześnie zamek służył jako twierdza obronna przez najazdami piratów oraz sprawował ochronę ruchu morskiego w regionie. Obecnie jest otwarty dla turysów jako główna atrakcja miasta uznana za pomnik dziedzictwa narodowego. W mieście mamy bardzo bogatą ofertę lokalnych restauracji również tych z gwiazkami Michelin, ale także małych rodzinnych knajpek serwujących codziennie świeże owoce morze i smaki katalońskiej kuchni. Każdy bez wątpnienia znajdzie tu coś dla siebie. Zarówno pasjonaci architektury jak i miłośnicy sportów wodnych czy wielbiciele plażowania.

Tossa de Mar to również piękne i malownicze pomiędzy klifami i turkusową wodą. Do najpopularniejszych należą Playa Grande, Playa Menuda, Cala Figuera, Cala Bona Cala Llevadó, Playa Santa María de Llorell i Cala d’en Carlos. Oprócz piaszczystych brzegów godne i warte zobaczenia lokalizacje to między innymi kościół św. Wincentego z Saragossy o intrygującej architekturze oraz kaplica Mare de Déu del Socors z XVI wieku. Znajdziemy tu również ruiny wiejskiej willi z czasów imperium rzymskiego, czyli Villa Els Ametllers. Doskonale zachowane detale z okresu I–V wieku. W Lloret de Mar znajduje się wiele ciekawych miejsc, które z niemałą przyjemnością odwiedzane są przez podróżujących. Należy jeszcze wspomnieć o szlaku Camino de Ronda, który przebiega przez całe miasto. Dawna trasa dla pilnowania bezpieczeństwa przed przemytnikami aktualnie jest szlaliem turystycznym ciągnącym się na całym wybrzeżu Costa Brava wzdłuż linii brzegowej. Będąc w Tossa de Mar można wybrać się na krótki tekking i podziwiać zapierdające dech w piesiach widoki. Radosny hiszpański klimat i cudowne krajobrazy sprawiają, że takie miasta jak Tossa de Mar są celami wakacyjnych wizyt. Dla wielu turystów najwygodniejszym i najszybszym sposobem dotarcia do Hiszpanii jest samolot. Do najczęściej wybieranych portów lotniczych należy El Prat. Jest to jedno z największych lotnisk w kraju. Decydując się na przyjazd do miasta znajdującego się na wybrzeżu Costa Brava, należy poczynić odpowiednie kroki organizacyjne, aby całość podróży przebiegła w miłej i spokojnej atmosferze. Warto więc już na etapie planowania wyjazdu zastanowić się, jak dojechać z lotniska El Prat do Tossa de Mar.

Transport z lotniska El Prat do Tossa de Mar

Lotnisko El Prat to główny port lotniczy Barcelony obsługiwany jest przez wiele różnych środków transportu przeznaczonych dla podróżujących. Obszar, na którym znajduje się port lotniczy, zajmuje bardzo dużą przestrzeń, dlatego rodzaj i sposób dojazdu jest odmienny, zależnie od miejsca docelowego. Znajdują się tutaj dwa terminale przez które rocznie odprawianych jest około 35 milonów pasażerów. Transport z lotniska El Prat do Tossa de Mar to między innymi środki komunikacji publicznej. Zaliczamy do nich głównie autobusy i pociągi. Są to popularne formy przewozu, a w związku z tym niezwykle wręcz przepełnione turystami, którzy tłumnie przyjeżdżają na wakacje. Kolejnym utrudnieniem jest rozkład jazdy, który niekoniecznie musi pasować do naszego harmonogramu, a nawet małee opóźnienie może powodować bardzo długie oczekiwanie na następny transport. Ze względu na to, że port lotniczy El Prat oddalony jest od Tossa de Mar o około 120 kilometrów, w grę bardzo często wchodzą też przesiadki, które same w sobie mogą być bardzo utrudniające podróż. Nie tylko ze względu na czas oczekiwania, ale i na możliwość łatwej pomyłki, która może być wysoce nieprzyjemna w konsekwencjach. Natężenie podróżujących oraz tłok to idealna okazja dla złodziei. Wyspecjalizowani w okradaniu przyjezdnych są mistrzami w swoim fachu, a zatłoczony autobus lub pociąg to doskonałe warunki do działania. Sama jazda również nie należy do komfortowych. Nawet jeśli uda znaleźć się bezpośrednie połączenie, to jazda 120 kilometrów w ścisku nie należy do wygodnych. Innym sposobem na transfer z lotniska Barcelona do Tossa de Mar są prywatni, lokalni przewoźnicy. Nie ma gwarancji, że komunikatywność z kierowcą pozwoli nam dokładnie potwierdzić cel podróży, co więcej, nieścisłości językowe mogą wprowadzić w błąd i niepoprawne działanie. Mało kto w Hiszpanii posługuje się językiem angielskim. Oprócz tego ceny tego rodzaju transportu zwykle są dużo wyższe niż proponowane przez naszą firnę. Przyjezdni, którzy nie orientują się w kwotach, to doskonała okazja dla wielu firm na zarobek. Przy tak dużej odległości inne sposoby i metody transportu z lotniska El Prat do Tossa de Mar są nieopłacalne. Rozwiązaniem tej sytuacji są usługi oferowane przez naszą firmę Transport-Barcelona. Gwarantujemy bezpieczną i wygodną podróż do miejsca Państwa wymarzonych wakacji, bez przeszkód, niebezpieczeństw i zagrożeń, które mogą pojawić się na każdym wyjeździe.

bus transport

Najwygodniejsza forma podróżowania z Transport-Barcelona

Dojazd z lotniska Barcelona El Prat do Tossa De Mar to jedna z form działalności, którą oferuje nasza firma Transport-Barcelona. Jest to wygodna metoda podróżowania, ponieważ mogą ją Państwo zaplanować odpowiednio wcześniej i przygotować się doskonale do wyjazdu. Bez zbędnych formalności, przedpłat czy stresu w przypadku opóźnienia lotu. Jedyna czynność obejmująca tę organizację to wypełnienie krótkiego formularza, aby zarezerwować termin transportu. Muszą Państwo podać w nim jedynie niezbędne dane, które pomogą nam w przygotowaniu idealnego pojazdu do Waszych wymagań. Do tych informacji należą dane osobowe, kontaktowe, numer lotu, data i godzina odlotu lub przylotu, liczba podróżujących oraz inne uwagi dodatkowe, jak na przykład przewożenie sprzętu sportowego. Podanie wszystkich tych informacji pozwoli nam dostosować się do Państwa oczekiwań i tym samym zagwarantować idealnie komfortową i satysfakcjonującą podróż. Po potwierdzeniu rezerwacji zostanie Państwu przypisany jeden z naszych kierowców. Dzień przed planowanym przylotem lub odlotem wyślemy wiadomość z danymi kontaktowymi przewoźnika oraz dokładną godziną i konkretnym miejscem spotkania. W razie jakichkolwiek problemów lub napotkanych trudności w każdej chwili kierowca będzie mógł Państwu pomóc. Dodatkowo mają Państwo kontakt z naszym biurem przez cały czas pobytu, ale i przed przylotem. Korzystając z naszej oferty, mają Państwo pewność, że dojadą we wskazane miejsce szybko i sprawnie, bez przesiadek, czekania na transport i ewentualnych opóźnień. Nie będą Państwo narażeni na żadne zagrożenia i nieprzyjemne sytuacje, a przejazd całej trasy odbędzie się w miłej i przyjaznej atmosferze z niesamowitym komfortem jazdy. Gwarancja tak przebytego dojazdu z (lub do) Tossa de Mar zaowocuje dobrym nastrojem, pozytywnym nastawieniem, doskonałym humorem i relaksującą podróżą oraz pełnią sił, by rozpocząć wakacyjną przygodę w tak pięknym i zniewalającym miejscu na mapie Hiszpanii.

transport do barcelony

Dlaczego warto wybrać naszą ofertę

  1. Mamy atrakcyjnie niskie ceny odpowiadające jakości i standardowi proponowanych przez nas usług. Komfort i wygoda jazdy nie mają sobie równych wśród innych środków komunikacji.
  2. Polscy kierowcy, którzy służą pomocą, radą i pogawędką, chętnie podzielą się swoją wiedzą i opowiedzą o miejscach wartych zobaczenia.
  3. Oszczędność cennego wakacyjnego czasu – przesiadki, dojazdy i oczekiwanie na opóźnione kursy generują duże straty.
  4. Gwarantujemy dowiezienie pod dokładnie wskazany adres. Nie muszą się Państwo martwić o ewentualne przesiadki i kolejne środki transportu.
  5. Nie ma zagrożenia wynikającego z turystycznej natury miejsca, w tym naciągaczy i złodziei wykorzystujących chwilową nieuwagę podróżnych, tłoku i wielu innych bodźców działających podczas przeprawy.
  6. W Państwa podróży liczy się czas – nie musicie oczekiwać przyjazdu pociągu czy autobusu oraz czekać na kolejny kurs w razie Państwa spóźnienia lub całkowitego opóźnienia pojazdu.
  7. Nie spotkacie się z barierą komunikacyjną, która może wpłynąć na niezrozumienie i błędny odczyt, a w konsekwencji doprowadzić do nieprawidłowego wskazania miejsca docelowego podróży.

Z Transport-Barcelona mogą Państwo rozpocząć swoje długo wyczekiwane wakacje bezpiecznie, wygodnie i bez problemów. Nic nie psuje urlopu bardziej niż nieoczekiwane zdarzenia losowe, których wolelibyśmy uniknąć. Na niektóre z nich nikt nie ma wpływu, lecz na te, które mogą być wyeliminowane, działa oferta naszej firmy. Dzięki temu mogą Państwo spokojnie przygotować się do udanego świętowania czasu wolnego, niezapomnianych przeżyć i celebrowania chwil spędzonych w tak pięknym miejscu jak Tossa de Mar. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i skorzystania z usług Transport-Barcelona, aby podarować sobie udany start wakacji lub zrelaksować się i wspaniale uwieńczyć ich końcówkę.

Polecamy również transport z lotniska El Prat do:
Barcelony
Costa Brava
Callela
Costa Dorada
Malgrat de Mar
Salou
Santa Susanna