transport Girona

Barcelona Girona

Drugie co do wielkości miasto w Hiszpanii, położone w jej północno-wschodniej części, to Barcelona. Nieustannie przyciąga rzesze turystów z całego świata ze względu na swój niepowtarzalny klimat, bogatą historię i przepiękne zabytki. Dodatkowo niezwykle malownicze położenie oraz rozbudowana paleta atrakcji sprawiają, że jest to jeden z głównych, wakacyjnych celów podróży, również dla przybyszy z Polski. Miejscami zdecydowanie wartymi odwiedzenia są: Katedra Świętej Eulalii, Bazylika Santa Maria del Mar, stadion Camp Nou, Sagrada Familia, Park Güell, Casa Batlló, Casa Milà czy Poble Espanyol. Docelowych możliwości jest jednak o wiele więcej, a turystów mogą skusić choćby jedne z najatrakcyjniejszych plaż miejskich na świecie. Barcelona to wielki węzeł transportowy, wyróżniający się zwłaszcza pod kątem portów morskich oraz stopnia popularności międzynarodowych lotnisk. Największa grupa podróżnych z myślą o dotarciu do stolicy Katalonii decyduje się właśnie na samolot. Jest to najszybsza i najbardziej praktyczna forma transportu, zwłaszcza gdy weźmie się pod uwagę możliwości Barcelony. Pasażerowie mają do dyspozycji między innymi lotniska: Reus, Girona oraz port El-Prat.

Port lotniczy Barcelona-Girona

Lotnisko znajduje się około 90 km od centrum miasta i korzysta z niego wielu prywatnych przewoźników lotniczych. Dlatego równie ważny jest oczywiście sam dojazd do Barcelony, który powinien przebiegać szybko, sprawnie i bezpiecznie. Port Girona pełni także funkcję mniejszego lotniska, zwłaszcza pod kątem czarterów przybywających na wybrzeże Costa Brava. Co istotne, siatka dostępnych połączeń pokazuje, że jest to port, z którego często korzystają Polacy. Wszystko przez fakt, iż właśnie tutaj kończy swój rejs wiele samolotów z Poznania, Krakowa czy Wrocławia. Dlatego następnym, istotnym krokiem jest transport z lotniska Girona do centrum miasta. Dojazd z lotniska Girona wcale nie musi być męczący czy problematyczny. Warto dużo wcześniej zaplanować swoją podróż, by dokładnie przeanalizować różne możliwości przewozowe. Wszystko po to, by korzystna cena biletów lotniczych nie została zniwelowana przez uciążliwy lub mało elastyczny transport już na miejscu. Warto więc dokładnie przeanalizować, jak dojechać z lotniska Barcelona – Girona do centrum. Każdy turysta uniknie w ten sposób przykrych niespodzianek po opuszczeniu pokładu samolotu. Nie należy bowiem zdawać się w takich sytuacjach na przypadek, ponieważ finalnie może to oznaczać spore koszty oraz dużo niepotrzebnych nerwów. Dojazd z lotniska Girona warto planować z wykorzystaniem najbardziej racjonalnych opcji, by dalszy przebieg urlopu czy wakacji nie był zakłócony przez wstępne perturbacje. Z portu korzysta rocznie kilka milionów pasażerów, a ruch lotniczy systematycznie rośnie. Przyczyniają się do tego także przywołane wcześniej, liczne czarterowe połączenia, które transportują klientów przybywających choćby na Costa Brava czy w okolice Pirenejów. Lotnisko jest stopniowo, ale systematycznie, modernizowane, tak aby dostosować się do obsługi wielu przewoźników. Wystarczy przywołać, że port umożliwia połączenie między innymi z Amsterdamem, Brukselą, Dortmundem, Eindhoven, Frankfurtem, Manchesterem, Oslo, Paryżem czy Triestem. Zresztą takich tras jest dużo więcej i nic dziwnego, ponieważ oferty lotnicze stale się rozwijają.

Jak dojechać z lotniska Girona do centrum Barcelony

Sprawne pokonanie około 100 km może być wyzwaniem, zwłaszcza dla turysty, który po raz pierwszy w życiu przybywa do stolicy Katalonii. Aby dobrze rozpocząć wakacje, należy rozważyć wszystkie opcje zapewniające dojazd z lotniska Girona do Barcelony. Najbardziej oczywistą wydają się autobusy poszczególnych przewoźników. Jednak nie ma co ukrywać, że masowe środki transportu publicznego mają też swoje wady. Po pierwsze, ilość turystów przybywających zwłaszcza w miesiącach letnich powoduje zatłoczenie. Pasażerowie mogą być w ten sposób narażeni na przejazd w ścisku i niezbyt komfortowych warunkach. Po drugie, zdarza się, że niektóre autobusy mogą mieć kłopot z dotarciem na czas. Jest to niezwykle istotne, zwłaszcza jeśli chodzi o transport na lotnisko Girona. Finalnie może oznaczać to spóźnienie, na przykład na powrotny samolot do Polski. Każdy nabywca usługi z pewnością chciałby uniknąć podobnej sytuacji. Turysta może, rzecz jasna, zdecydować się na taksówkę. W takiej sytuacji na pewno komfort podróży wzrośnie, a jest również szansa na dotarcie w zaplanowanym terminie. Jednak prezentowana opcja posiada jedną, zasadniczą wadę. Taki transport z lotniska Girona do Barcelony może okazać się niezwykle kosztowny. Oczywiście zdarza się, że poszczególni klienci są na tyle zamożni, że mogą sobie pozwolić na taki środek transportu. Jednak rzadko ta sytuacja ma miejsce akurat w przypadku tego portu. Istnieje jeszcze jedna możliwość w zakresie dojazdu z lotniska Barcelona – Girona. Chodzi o skorzystanie z pociągu, jednak na stację należy wcześniej dojechać autobusem. Zajmuje to około 30 minut i niestety wiąże się z uciążliwymi przesiadkami. Pomimo faktu, że opcja jest dość zrównoważona w aspekcie finansowym, to pasażer może nie uniknąć opisanych wcześniej niedogodności. Poza tym na linii kolejowej kursuje kilku przewoźników oferujących bilety w zróżnicowanych cenach. Za niektóre z nich można zapłacić około 8 euro, niestety inne potrafią kosztować nawet 30. Dlatego najrozsądniejszym wyborem zapewniającym dojazd z lotniska Girona jest oferta zaprezentowana na stronie transport-barcelona.pl.

Barcelona el prat dojazd

Transport-Barcelona a alternatywne formy dojazdu z lotniska

Propozycja firmy jest niezwykle ciekawą alternatywą zapewniającą dynamiczny i bezpieczny transport z lotniska Barcelona – Girona. Wieloletnie doświadczenie, polscy kierowcy oraz nowoczesne, klimatyzowane busy to bez wątpienia atuty nie do podważenia. Dodatkowo cena jest dużo atrakcyjniejsza niż w przypadku wyboru taksówki. Natomiast komfort dojazdu z lotniska Girona pozostaje na zbliżonym poziomie. Stosunkowo niewielkie koszty przekładają się na naprawdę wysoką jakość usługi. Jest jeszcze jeden argument za wyborem właśnie tego przewoźnika. W przypadku turystów z Polski znika bariera komunikacyjna, natomiast z kierowcą można bez problemu się porozumieć. To bardzo ważna kwestia, ponieważ w obliczu specjalnych życzeń klienta czy ewentualnych pytań, otrzyma on zawsze pełną oraz jasną informację zwrotną. Na przykład zdarza się, że korki przy dojeździe do miasta mogą nieco wydłużyć transport z lotniska Girona. Jednak prowadzący bus poinformuje pasażerów w ojczystym języku o zaistniałej sytuacji i w miarę możliwości spróbuje wybrać optymalny objazd. Firma posiada także ogromną zaletę związaną z faktem, iż oferuje przejazdy praktycznie do każdego punktu na wybrzeżu Costa Brava. Jeśli nawet bus nie posiada kompletu pasażerów, nie ma problemu, aby ruszyć w drogę. Istotne, że nie wiąże się to ze znacznym wzrostem kosztów podróży, gdyż cena transportu z lotniska Barcelona – Girona do centrum miasta zaczyna się już od 25 euro za osobę. Należy pamiętać, że chodzi o dystans około 100 km z zapewnieniem komfortowych warunków przejazdu. Każdy klient zostanie dowieziony pod dokładnie wskazany adres, dzięki czemu na etapie dojazdu z lotniska Barcelona – Girona do celu podróży nie będzie zmuszony korzystać z innego transportu. Jak więc widać, firma oferuje praktycznie możliwości taksówki w dużo bardziej atrakcyjnej cenie. Klienci docenią fakt, iż racjonalne gospodarowanie finansami w podróży odnosi się przede wszystkim do nabycia usługi wysokiej jakości w optymalnych kosztach. Dlatego warto zarezerwować swój przejazd na transport-barcelona.pl i planując podróż do centrum stolicy Katalonii, nie zdawać się na przypadek.

transport do barcelony

Lotnisko Girona – na co należy uważać przy dojeździe do centrum

Każda zagraniczna podróż może się wiązać z pewnym ryzykiem czy zagrożeniami. Niektóre z nich warto jednak w prosty sposób wyeliminować lub znacznie zminimalizować ryzyko ich wystąpienia. Na przykład transport na lotnisko Girona lub dojazd z portu Barcelona – Girona do centrum powinny być właściwie zaplanowane. Należy postawić wyłącznie na sprawdzoną firmę, a co ważne, jeszcze przed wyjazdem zarezerwować transport na wszystkie etapy podróży. W ten sposób można uniknąć sytuacji braku wolnych miejsc, która wiąże się z koniecznością długiego oczekiwania. Turysta posiada bilet na samolot odlatujący o określonej godzinie, dlatego ewentualne opóźnienie może wywołać przykre konsekwencje. Warto w porę zapobiegać takim zdarzeniom. Niestety wybór środków transportu zbiorowego może wiązać się z ryzykiem kradzieży. Turyści, po raz pierwszy przybywający do Barcelony, są narażeni na rabunek bagażu czy pieniędzy. Złodzieje zwracają uwagę na przybyszy mówiących w innym języku albo słabiej orientujących się w topografii danego miejsca. Dlatego rezerwując swój przejazd z firmą Transport Barcelona, klient ma pewność właściwie zabezpieczonych rzeczy osobistych. Gwarancją jest także dostarczenie pod konkretnie wskazany adres, dzięki czemu na żadnym etapie nie trzeba korzystać z innych środków transportu zbiorowego. Istotne znaczenie przy dojeździe z lotniska Barcelona – Girona ma pełna obsługa w języku polskim. Turysta nie jest w ten sposób narażony na dodatkowe koszty związane z niewłaściwym naliczeniem ceny. Często taksówkarze mają tendencję do korzystania z „możliwości” lepszego zarobku, w przypadku gości z zagranicy. Świadoma i rozsądna decyzja w zakresie wyboru najlepszego przewoźnika pozwoli na uniknięcie tych wszystkich zagrożeń. Transfer z lotniska Girona do Barcelony przebiegnie bez jakichkolwiek zakłóceń wyłącznie z firmą Transport-Barcelona. Warto skorzystać z polskiej oferty w zakresie wynajmu busa, ponieważ zapewnia ona wysoką jakość obsługi oraz optymalne standardy bezpieczeństwa.

Polecamy transport z lotniska Girona do:
Malgrat de Mar
Costa Brava
Costa Dorada