Costa brava transport

Costa Brava

Nazwa regionu Costa Brava oznacza dosłownie Dzikie wybrzeże, Urwiste wybrzeże. Ten turystyczny obszar zlokalizowany jest w północno-wschodniej części Hiszpanii. Położony jest nad Morzem Śródziemnomorskim. Region w całości jest w granicach administracyjnych Prowincji Girona. Jego północna część leży w comarce Alt Empordà, środkowa w Baix Empordà, natomiast południowa – w Selva. Na wybrzeżu znajdują się takie kurorty jak Portbou, Roses, La Armentera, Pals, Calonge, Tossa de Mar, Lloret de Mar oraz wiele innych. Odwiedzających Costa Brava olśniewają piękne widoki, wspaniały krajobraz oraz wszechobecna radosna i zachwycająca hiszpańska kultura i tradycja. Będąc na wybrzeżu, warto zobaczyć jak najwięcej ciekawych miejsc. Do najczęściej odwiedzanych i interesujących lokalizacji należą: brama do Costa Bravy znajdująca się Gironie, jedno z najbardziej znanych miast – Tossa de Mar, przepiękna plaża Platja Sa Tuna znajdująca się w Begur czy miasteczko z kamienia – Peratallada. W Costa Brava znajduje się o wiele więcej intrygujących miejsc, które z powodzeniem przyciągają turystów z całego świata, aby mogli zapoznać się tymi wyjątkowymi fragmentami wspaniałego miasta, jakim jest Hiszpania. Podróżowanie łączy się z wyborem odpowiedniego środka transportu. Najczęściej wybieranym sposobem na przemierzenie trasy jest lot samolotem. W obrębie tego regionu funkcjonuje kilka lotnisk, jednym z popularniejszych jest port lotniczy Girona.

Transport z lotniska Girona na Costa Brava

Istnieje kilka sposobów na transport z lotniska Girona na Costa Brava. Port lotniczy jest jednym z największych w całej Hiszpanii, co również wiąże się z odmiennymi formami przejazdu, z jakich mogą skorzystać pasażerowie wyjeżdżający oraz dojeżdżający na lotnisko. Do pierwszej grupy środków transportu należą autobusy oraz pociągi. Rozwiązanie to ma swoje wady i zalety, na które powinniśmy zwrócić uwagę, decydując się na ten konkretny sposób podróżowania. Ze względu na to, że lotnisko jest bardzo popularne i gromadzi wielu turystów przylatujących z najdalszych zakątków świata, wymaga odpowiedniego połączenia. Obszar, w którym położony jest port lotniczy, obejmuje wiele miejscowości i terenów turystycznych, dlatego też mnogość linii i kierunków przejazdu jest niezwykle obszerna. Sytuacja ta może być bardzo przytłaczająca, szczególnie dla osób, które po raz pierwszy witają się z Hiszpanią i tamtejszymi zwyczajami. Wielu turystów, którzy również wybierają się w podróż do miejsc docelowych swoich wakacji, nie ułatwiają sprawy. Tłok i natężenie pasażerów wprowadzają dodatkowy dyskomfort i zagubienie, zarówno podczas poszukiwania odpowiedniego autobusu lub pociągu, jak i w trakcie samej jazdy. Costa Brava to obszar o dość dużej powierzchni. Zależnie od celu podróży, należy wziąć pod uwagę ewentualne przesiadki i możliwość oczekiwania na kolejny transport, nawet przez bardzo długi czas. To utrata cennych wakacyjnych chwil, które można byłoby przeznaczyć na wiele przyjemniejszych aktywności. Alternatywą dla tego rozwiązania wydają się prywatni, lokalni przewoźnicy, z których usług korzysta mniejsza część pasażerów, szczególnie tych, którzy próbują dojechać do miejsc znacznie oddalonych od lotniska. Choć nie w każdym przypadku, korzystanie z tej opcji transportu może być niezwykle kosztowne. Firmy liczące na brak orientacji w cenach mogą zawyżać wartość swoich usług. Niektórzy z podróżujących wybierają możliwość wynajęcia samochodu do poruszania się nim podczas wakacji. Takie rozwiązanie również łączy się z ryzykiem, w szczególności w kontekście bezpieczeństwa i możliwych zagrożeń. Jazda autem wymaga maksymalnej koncentracji i uwagi, trudno o to w trakcie urlopu i wczasów oraz często po kilku godzinach lotu. Istnieje jednak sposób transportu z lotniska Girona na Costa Brava, który jest komfortowy, sprawdzony, a przede wszystkim bezpieczny. Są to usługi przewozowe naszej firmy Transport-Barcelona.

transport do calella

Bezpieczeństwo i sprawdzony sposób podróżowania z Transport-Barcelona

Specjalizujemy się w świadczeniu usług transportowych dla osób przybywających do Hiszpanii. Z nami nie muszą obawiać się Państwo żadnych zagrożeń wynikających z podróżowania do nieznanych miejsc. Jedyne, co muszą Państwo wykonać, to dokonać rezerwacji na naszej stronie, podając niezbędne informacje, które pozwolą nam przygotować transport w idealnej formie. Po wpisaniu danych osobowych, kontaktowych, daty i godziny wylotu lub przylotu (zależnie od tego, w którą stronę potrzebujecie Państwo przejazdu), numeru lotu, ilości podróżujących i innych dodatkowych informacji, my potwierdzimy rezerwację i przydzielimy Państwu jednego z naszych kierowców. Na dzień przed wyjazdem lub przyjazdem wyślemy wiadomość z danymi przewoźnika, możliwością kontaktu oraz konkretną godziną i miejscem spotkania. Taki tryb podróżowania zapewni Państwu wygodę oraz komfort, którego nie doświadczy się w środkach publicznej komunikacji. Nie narażają się Państwo na żadne zagrożenia ani niebezpieczeństwa wynikające z różnorodnych czynników – kradzieże, tłumy, niespójne godziny odjazdu, przesiadki, wysokie koszty. Z naszym kierowcą dojadą Państwo dokładnie pod wskazany adres. Transport z lotniska Girona na Costa Brava z naszą firmą to sama przyjemność, która upłynie w przyjemnej atmosferze, bez żadnych zmartwień. Nasz kierowca dowiezie Państwo bezpiecznie i ostrożnie do miejsca docelowego, a Wy możecie podziwiać rozciągający się za oknem piękny krajobraz i myśleć o nadchodzącym wypoczynku. Rozpoczęcie wakacji bez niebezpieczeństw i ewentualnych nieprzyjemnych zdarzeń gwarantuje doskonałe rozpoczęcie urlopu. Wybierając usługi naszej firmy Transport-Barcelona, mogą Państwo zacząć wakacje bez obaw i zmartwień, a jedynie z pozytywnym nastawieniem, wyjeżdżając z portu lotniska Girona.

Polecamy transport z lotniska Girona do:
Barcelony
Malgrat de Mar
Costa Dorada