Reus transport

Barcelona Reus

Drugie co do wielkości hiszpańskie miasto, które jest niekwestionowanym liderem regionu w obszarze zainteresowania ze strony turystów. Oczywiście mowa o Barcelonie, stolicy Katalonii, która zachwyca wszystkich przybyszy swoją historią, zabytkami, ale przede wszystkim fenomenalnymi widokami i – jednymi z najpiękniejszych na świecie – miejskimi plażami. Ciężko nie ulec takiej pokusie, dlatego wielu turystów z Polski decyduje się na wakacje czy urlop właśnie w tym mieście. Wśród niezliczonych miejsc szczególnie godne odwiedzenia są: stadion Camp Nou, Sagrada Familia, Bazylika Santa Maria del Mar oraz La Mercé, Casa Milà, Casa Batlló, Park Güell oraz Katedra Świętej Eulalii. Oczywiście są to jedynie wybrane miejsca, a trzeba zaznaczyć, że ilość atrakcji może przerosnąć oczekiwania. Nie bez znaczenia jest liczba klubów, kawiarni czy dyskotek, dlatego nocne życie w Barcelonie przebiega niezwykle intensywnie. Miłośnicy dobrej zabawy w połączeniu z ciepłym i przyjaznym klimatem znajdą dla siebie doskonałe miejsce wypoczynku oraz relaksu. Stolica Katalonii to także bardzo istotny port morski oraz kluczowe – z punktu widzenia ruchu turystycznego – lotniska, takie jak choćby: Girona, Reus czy El Prat.

Port lotniczy Barcelona – Reus

W aspekcie czysto teoretycznym lotnisko Reus jest najtrudniej dostępnym dla Polaków portem. Co prawda lądują tam liczni pasażerowie z całego świata, jednak odległość do centrum stolicy Katalonii jest dość znaczna. Port znajduje się 11 kilometrów od Tarragony oraz 106 km od samej Barcelony. Dlatego transport z lotniska Reus jest absolutnie kluczowy, by szybko i sprawnie dostać się pod wskazany adres. Niestety nie wszystkie środki transportu publicznego oferują taką możliwość, a praktycznie niewiele z nich dowiezie klienta w ściśle wskazane miejsce. Na ogół poruszają się one w obrębie konkretnych stacji, dlatego najczęściej trzeba jeszcze skorzystać z dodatkowego dowozu. Najczęstszymi środkami transportu są oczywiście autobusy i pociągi. Te pierwsze są zasadniczo dobrze skorelowane z przylotami i odlotami jednego z najbardziej popularnych przewoźników lotniczych, czyli Ryanair. Jednak nieco tańsze są przeważnie pociągi, ponieważ bilet do Barcelony kosztuje około 15 euro, jednak pociąg nie odjeżdża spod lotniska. Trzeba dostać się na dworzec w centrum miasta Reus. W jednym i drugim przypadku trzeba liczyć się z około 90-minutowym czasem dojazdu. W przypadku autobusów trzeba też brać pod uwagę ewentualne korki, szczególnie na przedmieściach. Dlatego dojazd z lotniska Reus do centrum Barcelony, pomimo faktu, że niekiedy wiąże się ze stosunkowo niewielkimi kosztami, może przynieść pewne niedogodności. Port Barcelona – Reus obsługuje między innymi połączenia z Gdańska, Liverpoolu, Bristolu, Birmingham, Dublina, Helsinek, Brukseli, Manchesteru oraz Eindhoven. Jeśli chodzi o rozładowanie natłoku turystów, jest to jedno z absolutnie kluczowych lotnisk, gdyż pozwala na sprawną organizację transportu z różnych regionów Europy. Sam port posiada jeden terminal pasażerski, jednak do dyspozycji są również kawiarnie, sklepy, restauracje czy biura podróży. Wszyscy zainteresowani mogą też skorzystać z punktów informacji lotniskowej oraz turystycznej. Dla najbardziej niezależnych osób istnieje także możliwość wynajęcia auta oraz skorzystania z taksówki, jednak taki dojazd z lotniska Reus do Barcelony może się wiązać ze sporymi kosztami.

busy barcelona

Jak dojechać z lotniska Reus do centrum Barcelony

Najczęściej rozważanymi możliwościami, jeśli chodzi o transport z lotniska Reus do Barcelony, są autobus, pociąg, taksówka lub wynajem samochodu. Dwie pierwsze opcje wiążą się z podróżowaniem zbiorowym. Dlatego, zwłaszcza w miesiącach wakacyjnych, natłok oraz obłożenie poszczególnych połączeń mogą być dość znaczne. Warto wcześniej zarezerwować konkretną godzinę przejazdu, aby nie liczyć na przypadek i ewentualne wolne miejsce. Potencjalni pasażerowie powinni również uwzględnić ryzyko potencjalnych opóźnień. Jest to istotne, zwłaszcza przy wykupionych biletach na samolot, ponieważ w razie niespodziewanej sytuacji trzeba będzie wybrać inne połączenie lotnicze. Z kolei wybór taksówki bądź auta może się wiązać ze sporymi kosztami. Jednak samochód posiada także pewną trudność, gdyż trzeba naprawdę dobrze znać topografię regionu. Tak, by niepotrzebnie nie utknąć w korku lub nie wybrać niewłaściwego zjazdu. Można jednak uniknąć tych wszystkich niedogodności, powierzając transfer z lotniska Reus do Barcelony firmie Transport-Barcelona. Świetnie przygotowane i komfortowe busy, obsługa w języku polskim czy wykwalifikowani kierowcy powinny przekonać potencjalnego klienta. Znika przede wszystkim bariera komunikacyjna, a dodatkowym atutem jest możliwość dowiezienia pod ściśle wskazany adres. Nie trzeba zatem korzystać z innych środków transportu, narażając się przy tym na dość uciążliwe przesiadki. Wszystko w naprawdę atrakcyjnej cenie, ponieważ dojazd do Barcelony to koszt od 30 euro od osoby. A należy pamiętać, że mamy do czynienia z dość znaczną odległością od centrum stolicy Katalonii. Jednak znika również potencjalne zmartwienie związane ze skrupulatnym pilnowaniem rozkładów jazdy poszczególnych autobusów. Bilet można bez problemu zarezerwować z wyprzedzeniem na stronie internetowej przewoźnika. W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości pracownicy firmy skrupulatnie odpowiedzą na każde pytanie klienta. Nie warto zatem zdawać się na los, gdyż właściwa organizacja podróży wpływa na jej odpowiedni przebieg. Finalnie, zaplanowany urlop jest zazwyczaj dobrze spędzony, ponieważ wczasowicze nie są narażeni na niepotrzebne emocje oraz stres.

wnętrze busa do transportu

Dlaczego warto zdecydować się na Transport-Barcelona

Wielość argumentów przemawiających za wyborem firmy Transport-Barcelona została już w pewnym stopniu przedstawiona. Jednak warto skoncentrować się na motywach, które w największym stopniu mogą przemawiać do potencjalnego klienta. Chodzi przede wszystkim o cenę, ponieważ wiele osób szuka najtańszego dojazdu z lotniska Barcelona – Reus do centrum miasta. Jednak naprawdę atrakcyjną propozycją jest odpowiedni stosunek ceny do jakości. Tak, aby finalnie szybko, sprawnie i bezpiecznie dostać się do miejsca przeznaczenia. Korzystanie ze środków transportu publicznego wcale nie musi okazać się najlepszą decyzją. Niekiedy ilość przesiadek, a w związku z tym zakupionych biletów, sprawia, że ostateczna cena dość znacznie odbiega od oczekiwań nabywcy. W przypadku komfortowych busów Transport-Barcelona wszystkie ewentualne niedogodności nie mają racji bytu. Klient zostanie dowieziony w bardzo dobrych warunkach pod wskazany adres. Polscy kierowcy udzielą mu niezbędnych informacji, a cena okaże się dużo niższa, aniżeli w przypadku taksówki. Choć sam komfort przejazdu pozostanie na bardzo zbliżonym poziomie. Najważniejsze, że w przypadku ewentualnej rezerwacji oraz braku całkowitego zapełnienia pojazdu, przejazd i tak zostanie zrealizowany. Co więcej, ostateczna cena nie będzie znacząco odbiegać od początkowej oferty, gdyż propozycja została skonstruowana w bardzo atrakcyjnej formie. Oczywiście busy dowiozą także pasażerów do lotniska Reus, tak aby podróż powrotna również przebiegła bez najmniejszych zakłóceń. By rozwiać jakiekolwiek wątpliwości, warto także zasięgnąć opinii dotychczasowych klientów, którzy skorzystali z takiego rozwiązania. Praktyka jego zastosowania podczas wakacji zagranicznych sprawi, że urlop w Katalonii okaże się przyjemny oraz bezproblemowy. Turyści, którzy po raz pierwszy przybywają do Barcelony, mogą też uzyskać od kierowców szereg przydatnych i praktycznych informacji. Funkcjonują oni bowiem od dłuższego czasu na poszczególnych trasach, dlatego posiadają wiedzę mogącą posłużyć innym osobom. W przypadku wyboru hiszpańskiego środka transportu nie byłoby takiej możliwości, a urlopowicz musiałby zdać się jedynie na własną intuicję. Dlatego ostateczna decyzja wydaje się oczywista, a racjonalność podpowiada wyłącznie słuszne rozwiązanie.

transport do calella

Lotnisko Reus – na co należy zwrócić uwagę przy dojeździe do centrum

Dość znaczna odległość od centrum miasta sprawia, że transport na lotnisko Reus niesie ze sobą potencjalne ryzyka. Pierwszym jest niewystarczająca znajomość hiszpańskich realiów, jeśli chodzi o topografię oraz organizację transportu. Przez to można narazić się na niepotrzebne wydatki, które w innych okolicznościach nie musiałyby zaistnieć. Naiwność oraz niewiedzę niektórych turystów potrafią wykorzystać taksówkarze, więc rachunek za przejazd może odbiegać od wstępnych ustaleń. Dlatego przy wyborze takiego środka transportu zalecana jest daleko idąca ostrożność. Wielu klientów poszukuje jak najbardziej komfortowej opcji dotarcia pod wybrany adres, jednak warto skorzystać z tej pewnej i godnej zaufania. Firma Transport-Barcelona zatrudnia wyłącznie polskich kierowców, stąd szansa porozumienia i fachowej realizacji usługi staje się dużo większa. Trzeba także uważać na potencjalne kradzieże bagażu oraz innych rzeczy osobistych. Portfel czy dokumenty są popularnym łupem złodziei, zwłaszcza w przypadku zagranicznych turystów. Kluczem jest odpowiednie zabezpieczenie podczas transportu oraz możliwie najmniejsza ilość przesiadek. W ten sposób ogranicza się liczbę potencjalnych okazji dla złodzieja. Taki model podróży oferuje właśnie Transport-Barcelona, więc klienci zyskują spokój oraz bezpieczeństwo. Mogą swobodnie wypoczywać na wakacjach bez obaw, że spotka ich jakaś przykra niespodzianka. Każda zainteresowana osoba może sprawdzić szczegółowy zakres usług na stronie internetowej, zapoznać się z prezentowanym cennikiem i oczywiście zarezerwować konkretny przejazd. Nie wymaga to wiele wysiłku, ponieważ obsługa jest prosta oraz intuicyjna. Niezwykle istotne, że turysta posiada pełen zestaw informacji dotyczących podróży. Odnoszą się one zarówno do ceny, jak i przybliżonego czasu przejazdu, więc nie zaistnieje żaden element zaskoczenia. W przypadku wyboru hiszpańskiego transportu niestety mogłoby być inaczej, a przyczyną potencjalnych problemów jest między innymi bariera komunikacyjna.