panorama-427997_1920

Barcelona

Barcelona jest drugim co do wielkości miastem położonym w północno-wschodniej części Hiszpanii, tuż nad Morzem Śródziemnym. Jest to przepiękne i malownicze miejsce, które oprócz ciekawej historii i fascynującej kultury, zachwyca fenomenalnymi widokami i klimatem. Do jednych z najbardziej interesujących miejsc do odwiedzenia właśnie w Barcelonie, należą Sagrada Familia, Camp Nou, Casa Milà, Casa Batlló, Park Güell, Katedra Świętej Eulalii, Bazylika Santa Maria del Mar, Bazylika La Mercé czy Poble Espanyol i wiele więcej. Warto poświęcić również kilka chwil na zapoznanie się z kulturą i przybyć do światowej sławy teatru operowego Gran Teatre del Liceu oraz Museu Nacional d’Art de Catalunya, czyli Muzeum Narodowego Sztuki katalońskiej. Będąc w Barcelonie, nie sposób pominąć wspaniałych plaż, uznawanych za jedne z najpiękniejszych na całym świecie.

Do miasta każdego dnia przyjeżdżają grupy turystów, zarówno takich, którzy po raz pierwszy mają okazję poznać uroki Barcelony, jak i tych, którzy już po raz kolejny do niej wracają. Przyjazd i wyjazd z miasta łączą się zwykle z transportem. Najwięcej turystów podróżuje w najszybszy i najwygodniejszy sposób, czyli za pośrednictwem linii lotniczych. Do najważniejszych i najczęściej użytkowanych portów lotniczych należą Barcelona–El Prat, Port lotniczy Girona oraz Port lotniczy Reus.

Port lotniczy Barcelona-El Prat

Lotnisko znajduje się w miejscowości El Prat de Llobregat i jest położone około 15 km na południe od samego centrum Barcelony. Jest drugim co do wielkości portem lotniczym znajdującym się na terenie Hiszpanii. Planując podróż, warto zastanowić się, jak wygląda dojazd z lotniska El Prat do centrum Barcelony. Odpowiednie przygotowanie i wcześniejsze zapewnienie sobie najwygodniejszego sposobu przejazdu pozwoli na wyeliminowanie wielu nieprzyjemnych, a nawet niebezpiecznych sytuacji, które mogą wydarzyć się podczas każdego wyjazdu.

Barcelona el prat dojazd

Jak dojechać z lotniska Barcelona-El Prat do centrum miasta?

Na przebycie odległości dzielącej port lotniczy El Prat i centrum Barcelony istnieje kilka sposobów. Przejazd taksówką będzie niezwykle kosztowny, może okazać się również trudny ze względu na bariery językowe, a nieporozumienie w kwestii miejsca docelowego podróży może spowodować nieprzyjemne konsekwencje. Lepszą opcją na transport z lotniska El Prat do centrum wydaje się komunikacja miejska jak autobusy, metro oraz w przypadku Renfe R2N – pociąg. Jest to forma podróży z pewnością tańsza od taksówki, jednak nie jest również opcją idealną.

W korzystaniu z komunikacji miejskiej największym problemem wydaje się ustalony odgórnie czas odjazdu. W kontekście dojazdu z lotniska Barcelona-El Prat do centrum miasta Barcelona nie jest może to tak uciążliwe, jak w przypadku powrotu na lotnisko. Konieczność czekania na następny środek transportu, jeśli nie zdąży się na wcześniejszy, może być kłopotliwe dla osób, które dopiero przybyły na wakacje, jednak w przypadku wyjazdu może spowodować opóźnienie w dotarciu na czas odlotu. Dodatkowym aspektem, który raczej nie zachęca do transferu z lotniska Barcelona-El Prat za pomocą środków publicznego transportu, jest niezwykle duża liczba pasażerów. Hiszpania ogólnie, a w szczególności Barcelona. Jest miejscem podróży wielu turystów z całego świata, w takim natłoku i zagęszczeniu nie ma mowy o komfortowej jeździe. Dodając do tego wysokie temperatury i upalny klimat kraju wydaje się, że nie jest to najwygodniejszy sposób na przejazd do miasta. Możliwość skorzystania z usług lokalnych prywatnych przewoźników, również łączy się z możliwymi trudnościami w komunikacji i umiejętności dotarcia do miejsca odjazdu, w tak zatłoczonym i nieznanym nam miejscu. Najlepszym rozwiązaniem i jednocześnie odpowiedzią na pytanie: jak dojechać z lotniska El Prat do centrum Barcelony są usługi oferowane przez naszą firmę przewozową Transport Barcelona.

busy barcelona

Barcelona – transport z lotniska do miasta

Nasze usługi dotyczą udostępnienia możliwości przewozu naszych klientów z portu lotniskowego Barcelona-El Prat do centrum miasta w obie strony. Transportem zajmujemy się z pasją, chcemy więc uprzyjemnić podróż naszym klientom. Wybierając przejazd za pośrednictwem naszej firmy, nie muszą Państwo niczym się martwić, a jedynie cieszyć się z udanych wakacji, bez niepotrzebnych komplikacji i problemów natury technicznej związanej z dojazdem z lotniska El Prat. Jedyne co należy zrobić, aby skorzystać z naszej oferty, to wypełnić prosty formularz zgłoszeniowy, w którym muszą Państwo podać imię i nazwisko, adres e-mail, numer telefonu, datę i godzinę przylotu/odlotu, liczbę rezerwowanych miejsc (wraz z dziećmi), zależnie od tego, czy potrzebują Państwo transportu do lub z lotniska to miejsce odbioru, lub miejsce docelowe. Dodatkowo nasi klienci mogą zgłaszać swoje uwagi, które zwykle są znacząco istotne w odpowiednim przygotowaniu pojazdu do transportu na lotnisko El Prat oraz do centrum miasta.

Wybierając nasze usługi, mają Państwo gwarancję dotarcia na miejsce w odpowiednim czasie, wskazanym w zgłoszonym formularzu, nie muszą martwić się Państwo trasą, kupnem biletu i wybraniem odpowiedniej linii komunikacji miejskiej. Jeśli wsiądą Państwo nie do tego pociągu lub na złym przystanku autobusów miejskich możecie nie tylko stracić wiele czasu, ale i przejść przez bardzo niemiłe doświadczenie zagubienia się w obcym miejscu. Korzystając z naszej propozycji, nic takiego nie może się wydarzyć. Cała grupa zgłoszona do transportu zostanie bezpiecznie przewieziona na wskazane miejsce. Po potwierdzeniu złożenia przez Państwa rezerwacji dzień przed planowaną podróżą wyślemy dane kontaktowe kierowcy oraz godzinę spotkania. Gwarantuje to Państwu pewność, że na sto procent bezpiecznie i szybko znajdziecie się w docelowym miejscu. W razie jakichkolwiek problemów, jak na przykład z dojściem do lokalizacji odjazdu, wystarczy skontaktować się z naszym kierowcą. Jest to niezwykle wygodna, bezpieczna i pewna metoda podróżowania, zarówno z lotniska El Prat, jak i z samej Barcelony.

bus barcelona transport

Barcelona El Prat – dojazd do Barcelony. Na co warto uważać?

Podczas każdej podróży mogą zdarzyć się sytuacje nieprzewidziane, a także utrudniające bezproblemowy pobyt. Można jednak z łatwością zapobiec tym przewidywalnym i najczęstszym, aby w spokoju i relaksie cieszyć się wakacjami. Barcelona jest miejscem odwiedzin niezwykle wielu turystów, co może nieść ze sobą zarówno pozytywne, jak i negatywne skutki. Zagrożeniem, które czyha na przyjezdnych najczęściej, również podczas dojazdu do centrum miasta, są kradzieże. Natłok osób, tłumy w komunikacji miejskiej i wiele emocji towarzyszących przejazdowi w miejsce docelowe upragnionych wakacji usypia czujność, a okazja czyni złodzieja. Korzystając z oferowanej przez nasz serwis Transport Barcelona usługi, mają Państwo pewność, że nie istnieje żaden sposób, aby doszło do takiej sytuacji, a wszystkie posiadane przez Was bagaże i przedmioty zostaną nienaruszone i bezpiecznie dowiezione na miejsce.

Dojazd z lotniska El Prat może łączyć się z korzystaniem z lokalnych firmy przewozowych jak taksówki czy busy. Nie jest więc trudno narazić się wyzysk i próbę naciągnięcia na koszty od turystów, którzy nie do końca orientują się w tamtejszych cenach. Wybierając naszą firmę, mają Państwo zapewnioną atrakcyjną cenę. Dodatkowo korzystając, z każdej innej formy transportu narażają się Państwo na to, że nie dojadą w dokładnie pożądane miejsce, a w związku z tym stracicie czas i pieniądze na dalsze przeprawy lub nawet próby odnalezienia drogi do celu podróży. Z nami Państwu to nie grozi, gdyż nasz kierowca zawiezie Was pod konkretnie wskazane miejsce. Transfer z lotniska do Barcelony we własnym zakresie wymaga więc nie tylko idealnej precyzji planowania, ale i maksymalnej troski o bezpieczeństwo swoje i ochronę bagażu oraz przedmiotów osobistych. Sprawy wyglądają inaczej, jeśli postawią Państwo na usługę naszej firmy Transport Barcelona.pl. To gwarancja pewnego dojazdu we wskazane miejsce i doskonałe rozpoczęcie wakacji.

transport do barcelony

Podsumowując, dlaczego warto wybrać usługę oferowaną przez Transport Barcelona?

  1. Mamy atrakcyjnie niskie ceny, które z pewnością odpowiadają jakości proponowanej przez nas usługi. Komfort i wygoda jazdy są bezkonkurencyjne w porównaniu z innymi środkami dostępnego transportu.
  2. Są Państwo odwiezieni pod dokładnie wskazany przez Was adres, nie martwiąc się o kolejne etapy podróży do miejsca docelowego, sytuacja wygląda podobnie w drodze powrotnej i podróży na lotnisko.
  3. Nie narażają się Państwo na zagrożenia płynące z turystycznej natury miejsca, w tym naciągaczy i złodziei wykorzystujących chwilową nieuwagę podróżnych.
  4. Podróżują Państwo na czas, nie musicie oczekiwać przyjazdu pociągu czy autobusu i ponosić konsekwencji związanych z ich ewentualnym opóźnieniem.
  5. To niezwykła oszczędność cennego wakacyjnego czasu, który w przypadku korzystania z innych form transportu musieliby Państwo poświęcić na oczekiwanie, przesiadki i opóźnienia w dojeździe.
  6. Nie spotkacie się z barierą komunikacyjną związaną z posługiwaniem się przez kierowców, jedynie językiem hiszpańskim, która może spowodować niezrozumienie i błędny odczyt wskazanego przez Państwa miejsca docelowego.
  7. Polscy kierowcy, którzy zawsze chętnie pomogą, porozmawiają i pożartują, opowiedzą o najciekawszych miejscach Barcelony i wskażą lokalizacje warte zobaczenia.

Czas rozpocząć wakacje w Barcelonie!

Zarówno przyjazd, jak i wyjazd z miejsca wczasów zdaje się kluczowy w skali całej podróży. Na dobrze rozpoczęty i zakończony wypoczynek składa się głównie transport. Zapewnione bezpieczeństwo, pewność, solidność i komunikatywność pozwolą Państwu zaplanować wspaniały urlop bez zmartwień. Barcelona jest pięknym miastem i nie warto narażać się na nieprzyjemności wynikające ze skorzystania z niepewnych i ryzykownych środków komunikacji. Niefortunne zdarzenia mogą popsuć Państwa humor na całą podróż. Zamiast relaksu i odprężenia, mogą być Państwo narażeni na niepotrzebny stres, którego łatwo można uniknąć, korzystając z unikalnych usług naszej firmy Transport Barcelona.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, aby w pełni cieszyć się z nadchodzącego wypoczynku w malowniczej Barcelonie!

transport do barcelony busem

Polecamy również transport z lotniska El Prat do:
Lloret de Mar
Costa Brava
Callela
Costa Dorada
Malgrat de Mar
Salou
Santa Susanna