Figueres to miasto w północnej części Katalonii około 140 km od Barcelony. Mieści się tam drugie najczęściej odwiedzane muzeum w Hiszpanii. Muzeum Salvadora Dali. To właśnie w Figueres urodził się jeden z najsłynniejszych artystów ubiegłego wieku, w mieście tym pozostawił po sobie praktycznie cały dorobek swojej twórczości artystycznej. Więcej informacji można znaleźć w naszym artykule Figueres- muzeum Salvadora Dali.
Oferujemy Państwu wycieczkę do Figueres w cenie 65€/os, z 3 godzinnym pobytem na miejscu. Transport w tej cenie może się odbyć przy minimum 5 osobach. Przy mniejszej ilości osób koszt to 320€. Oczywiście w każdym przypadku istnieje możliwość dołączenia do innych osób jeśli liczą Państwo 4 osoby i mniej. Do ceny transportu należy doliczyć koszt biletów wstępu, zakupione online 14€/os. Muzeum poza sezonem letnim jest nieczynne w każdy poniedziałek. Szczegółowe godziny otwarcia znaleźć można na oficjalnej stronie.

Współpracujemy również z licencjonowanymi przewodnikami, Polakami od lat mieszkającymi w Barcelonie. Zwiedzanie muzeum Salvadora Dali czy spacer uliczkami Girony z naszym przewodnikiem to odkrycie miejsc z zupełnie innej perspektywy. Ceny wycieczek z przewodnikiem wyceniane są indywidualnie. Zapraszamy do kontaktu!


Biorąc pod uwagę czasu dojazdu z i do Barcelony, który wynosi ponad 3 godziny w dwie strony warto dołączyć do wycieczki inne ciekawe miejsca w północnej części Katalonii:

  • Girona

To drugie co do wielkości miasto w Katalonii. Idealnie zachowana architektura oraz regulacje miejskie zapewniają niezwykły, starodawny klimat wąskich uliczek najstarszej części miasta. Posiada imponującą historię, sięgającą czasów świetności Imperium Rzymskiego. W czasie setek lat na jego terenie powstawała piękna zabudowa, a liczne jej pozostałości można podziwiać do dziś. W mieście znajdują się pamiątki architektury obronnej, wybitne zabytki sakralne oraz wyjątkowe muzea. Ciekawostką jest fakt, iż starówka często wykorzystywana jest do wielu planów zdjęciowych. To tutaj powstaje wiele scen ze słynnego serialu “Gra o Tron”.

W Gironie przewidujemy 2 godziny pobytu. Koszt to dodatkowe 25€/os, lub 120€ w przypadku mniejszej grupy.


  • Púboldom Gali. W malutkim miasteczku 25 km od Girony znajduje się średniowieczny zamek, który Salvador Dali ufundował swojej żonie na urodziny. Wewnątrz zamku zachowane są idealne wnętrza gdzie przez lata żyła wybranka artysty, wraz z jego wieloma dziełami. Ciekawostką jest fakt, że Salvador Dali mógł odwiedzać małżonkę jedynie na jej pisemne zaproszenie. W ciągu 10 lat jego noga stanęła tutaj zaledwie dwa razy. Zamek otwarty jest dla turystów, bilet wstępu to 8€/os. Obiekt zamknięty jest jedynie w poniedziałki poza okresem letnim. Aktualne godziny otwarcia znaleźć można na oficjalnej stronie. Proponujemy godzinny pobyt na miejscu. Koszt to dodatkowe 25€/os, lub 120€ w przypadku mniejszej grupy.

  • Empuriabrava + Roses

Nadmorskie kurorty na wybrzeżu Costa Brava, zaledwie 30 min od Figueres. Empuriabrava to swego rodzaju katalońska Wenecja. W mieście znajduje się wiele kanałów, wzdłuż których stoją łodzie i jachty.

Roses to miasto założone w X wieku. Jednak swój rozkwit zawdzięcza rybołóstwie i rozwoju turystyki w XVI wieku. Miasto posiada piękną promenadę i dobrze zachowane stare miasto.

Proponujemy 2 godzinny pobyt łącznie w dwóch miejscach. Koszt to dodatkowe 35€/os, lub 170€ w przypadku mniejszej grupy.


  • Tossa De Mar

Przepiękny kurort na wybrzeżu Costa Brava. Doskonale zachowana fortyfikacja obronna z XII wieku oraz stare miasto Vila Vella, zapewniają niepowtarzalny klimat. Zamek El Castillo de Tossa de Mar pełnił funkcję obronną przez najazdami piratów w tej części wybrzeża. Obiekt doskonale odzwierciedla średniowieczną architekturę katalońską. Spacerując uliczkami starego miasta można odnieść wrażenie, że czas stanął w miejscu. Miasto jest organizatorem kongresów ekologicznych Unii Europejskiej.

Nasza propozycja to 1,5 godzinny pobyt na miejscu. Koszt to dodatkowe 40€/os, lub 190€ w przypadku mniejszej grupy.


Na poniższej mapce widać rozmieszczenie poszczególnych miejsc. Istnieje możliwość połączenia kilku punktów w wycieczkę całodniową. Cena ustalana w tym przypadku indywidualnie.
Nasza pierwsza propozycja to rozpoczęcie wycieczki w domu Gali w Púbol, następnie Figueres i na koniec Empuriabrava + Roses. Czas trwania to około 11 godzin. Koszt wycieczki całodniowej przy grupie 5 osobowej to 625€ plus bilety wstępów. Przy grupie powyżej 5 osób koszt to 120€/os.

Nasza druga propozycja to rozpoczęcie wycieczki w Figueres, następnie Girona i na koniec Tossa de Mar. Czas trwania wycieczki to około 12 godzin. Koszt wycieczki całodniowej przy grupie 5 osobowej to 650€ plus bilety wstępów. Przy grupie powyżej 5 osób koszt to 130€/os.

W cenie każdej z opcji wliczony jest odbiór spod wskazanego przez Państwa adresu oraz powrót pod adres. Jeśli są Państwo mniejszą grupą istnieje możliwość dołączenia do innych osób, aby zmniejszyć koszty.