Lotnisko Girona lub inaczej Costa Brava to mniejszy punkt transportu lotniczego Barcelony. Lądują tutaj tanie linie lotnicze, głównie irlandzki przewoźnik Ryanair. Port lotniczy oddalony jest o około 10 kilometrów od miasta Girona i niemal 100 km od stolicy Katalonii. Przed laty bardzo dobrze prosperujące lotnisko, jednak po otwarciu nowego terminala na lotnisku El Prat w Barcelonie większa część ruchu lotniczego przeniosła się właśnie tam. Lotnisko Girona obsługuje około 2 mln pasażerów rocznie. Dostępne połączenia Ryanair z polskich miast tj. Kraków, Wrocław i Poznań a także połączenia czarterowe w okresie letnim.

Miasto Girona

Girona to niezwykle urokliwe miasto i warto zatrzymać się w nim na dzień lub dwa, żeby odkryć uroki dawnej Katalonii. Autentyczne starożytne miasto spowoduje, że przeniosą się Państwo kilkaset lat w przeszłość. Idealnie zachowana architektura oraz regulacje miejskie zapewniają niezwykły, starodawny klimat wąskich uliczek Girony. Niestety jest często pomijana przez turystów z uwagi na bliskość stolicy Katalonii-Barcelony. Girona to miejscowość licząca blisko 100 tys. mieszkańców. Jest to więc według europejskich standardów niezbyt duże miasto. Posiada imponującą historię, sięgającą czasów świetności Imperium Rzymskiego. W czasie setek lat na jego terenie powstawała piękna zabudowa, a liczne jej pozostałości można podziwiać do dziś. W mieście znajdują się pamiątki architektury obronnej, wybitne zabytki sakralne oraz wyjątkowe muzea. Ciekawostką jest fakt, iż starówka często wykorzystywana jest do wielu planów zdjęciowych. To tutaj powstaje wiele scen ze słynnego serialu „Gra o Tron”.

Dojazd do Barcelony

Na lotnisko w Gironie kursują samoloty głównie tanich przewoźników, jak Ryanair, Enter Air, Smart Wings, itp. Osoby, które decydują się skorzystać z ich oferty, muszą liczyć się z pewnymi utrudnieniami w transporcie do stolicy Barcelony. Nasza firma zapewnia obsługę w języku polskim i transport z Barcelony na lotnisko Girona oraz w drugim kierunku zgodnie ze złożonym zleceniem (pod wskazany adres). Koszt transportu to jedyne 20€/os, cena bardzo konkurencyjna przy bilecie na autobus miejski, który wynosi 19,50€/os i dojeżdża na dworzec Barcelona Nord. Podróżując z nami dojadą Państwo bezpośrednio pod wskazany adres w Barcelonie. Oferujemy transport z lotniska Girona już od 25€/os. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

Polecamy transport z lotniska Girona do:
Barcelony
Malgrat de Mar
Costa Brava
Costa Dorada